Vařime z Pangasa I.


 Tož tak, děcka, zas sem se jednó pustil do vařeni. Né že bych byl nejaký přebornik, ale byl sem na pivo a tech šest kvasnicových Rychtářu udělá svoje. Tož jak to bývá, nekdo má po návratu sex bílý, já sem měl teplý-pánvičkový. Tým se nechcu nejak dotknót štyřprocentnich menšin.

 Protože miluju ryby, byl jasnó oběti Pangas mražákový. Kdo by snáď nevěděl co je to za potforu, tož si kliknite sem na odkaz. Inu vyňal sem dva filety a zapl šporhelt na štverku. Potom sem zebral bráchovi z plantáže dvě červeny rajsky středni velikosti. Dál to byli tři stróžky česneku z té palice, co mě eště zbyla od Nesvačil.

 No, atož včil jak sem na to šel. Na ten rozpálené šporhelt sem samo sebó šópl pánvičku, na keró sem nalil asi polivkovó lžicu panenskyho (jak jináč) olivovyho oleja. Potom sem do ni fókl najemno posekané česnek a na drobno nakrájeny rajsky. Na toto všecko sem potom položil ty dvě filátka, ale tak jak byli zmrzli, z teho mražáka. A přišlo na řadu kořeni. Já osobně použivám Kotányho-Rakušáka. Štyřbarevné pepř, Italsky, Provensálsky a Grilovaci kořeni. Od každyho tak akorát, jak to má kdo rád.

 Tak a fčil tá vychytávka, na každy filátko přinde tak asi jedna polivková lužička lesniho medu. Pěkně polit tym hustym medikem. A než sem to zakryl, eště sem to všecko podlil asi deci Rulandy Šedé. Na to zakryti, mě na moju pánvičku přesně pasuje skleněné taliřek ze staré mikrovlnky.  A dem na přilohu! Tó byli dneska rany zemáky. Stači oškrábať za syrova a nakrájeť na mali kostky. A potom šup s něma pod taliřek (do pánvičky). Tož děcka, od včilku, to chce tak pědadvacet minut, aby se ty erteple udělaly.

Jdeme kóóóřiť!

No, už po patnásti minutách to voni tak, že se duchodci probózijó a vegetariáni slintaji!

 Tak jak sem psal navrchu, po asi pul hodině sem ty filátka vytahl na teplé taliřek. V pánvičce zbyla krásně rozměklá směska tech rajčat, zemáku a česneku. Aby to bylo eště fajnovjéši, tak sem se to rozhodl zahustit zakysanó smetanó. Ale bacha, nevalte tam smetanu hneď! Eště předtým je potřeba zebrať vodu, byli tam asi tak tři polivkovy lužičky, ono je to jináč moc řidky. No, šup tam pulku kališka smetany, rozmichať a nechať plknóť!

 Po asi třech minutách je dílo u konce. Hotovó přilohu sem vyškrábl na taliřek s filátkama. Dyž sem to viděl, tož sem nachvilku zapochyboval, esli teho néni nejak moc (malý slon, středni medvěd). Zbývá eště osolit, já moc nesolim, tak si to nechávám až na konec, jak to vynde. Jak možete vidět na fotkách, od oběda zbyli salátovky, pasujó k temu a je to moc dobry.

 Nevim co na to řeknó ti dietáři, co si furt počitajó kalorie, ale moje tělo říká, že je spokojeny.

  Tož tak děcka, dobró chuť,

   Váš Mirek
   P.S: Rajko Dolečku, odpusť!

thn00001.jpg thn00002.jpg
thn00003.jpg thn00004.jpg
thn00005.jpg thn00006.jpg
thn00007.jpg thn00008.jpg