Vařime z Pangasa II.


Je zajimavy, jak člověku vytrávi po třech kvasničákách.
No a jak to u mě bývá, cestó se zrodil hlad. Neváhal sem ani chvilku, odemkl dveři do baráka a už sem se hrnul do mražáka, pro pangasa.
Dumal sem jaký recepis si dneska udělám. Po zběžnym průzkumu poobedňajších zásob, sem nic neobjevil. Nezbývalo než improvizovať.
Při detailni rerekognoskaci všech štyřech šupliku v mraznici, sem narazil na zeleninovó směs. No a už mě to začlo šrotit, jaky by to asi bylo osmaženy.
Přátelé, kamarádi, tož chuť si dokážu teda představiť téměř přesně! (jak sem se v zápěsti přesvěčil)
Muj postup byl tento, panenské olej na pánvici rozpáliti, vo vrémja teho pangasa rozmraziti.
Potom z bezpečné vzdálenosti do teho oleja ponořiti, po dobu patnásti minut smažiti (to se snadno představuje, tak sem to ani nefotil). Na dochuceni sem filety posypal mojema tradičnima kořenima.
Mezi tim sem rozmrazil tu zeleninku, v mikrowávě, naplno šest minut. Slil z ni vodu a šup na pánvu po masíčku, do teho výpečku.
Zeleninku sem dělal asi deset minut (každé tak dlóho jak moc to chce křupavy, kdo by ste se u teho nudili - tož možete obsah třeba vařečkó rozdělit na červeny a zeleny), jak se začla scvrkávat turkyň tak sem to vypl (dyž už vám z teho skáče popcorn, tak to děláte moc dlóho).
Jako vhodny mazadlo k dosaženi věči klózavosti do krku se nabizi tatarka nebo hořčica s koprem. Přilohy netřeba, zeleninka je velice chutná a křupavá.
 
Tak zas někdy po pivu!
 
  Váš Mirek

thn00001.jpg thn00002.jpg
thn00003.jpg thn00004.jpg